Przed podróżą… – MACEDONIA!

Co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem na nasz obóz? Dlaczego ten kraj jest tak fascynujący? SPRAWDŹ co Cię czeka na obozach Trendy Camp w Macedonii!

Zabieramy Was w najpiękniejsze miejsce Macedonii, okolice Jeziora Ochrydzkiego, jedynego miejsca wpisanego na listę UNESCO! Potężne górskie jezioro, starożytne i średniowiecze zabytki, piękne góry – to właśnie Ochryda z przyległościami 🙂 Walutą obowiązującą w Macedonii jest denar macedoński. Pamiętajcie o zakupie waluty przed wyjazdem 😀 1MDK ~ 0.066 PLN. Dominującą religią jest chrześcijaństwo prawosławne, więc będzie mieli okazję zobaczyć wiele cerkwi.

Dodatkowo bardzo ważną informację jest oczywiście informacja o jedzeniu i kuchni macedońskiej. Z mięs jada się tu głownie baraninę i jagnięcinę. Popularnie mięso przyrządza się na grillu, ruszcie piecze się w piecu. Tradycyjną macedońską potrawą są Gołąbki Sarmi, nazywane także Sarmą. Jak na prawdziwą bałkańską kuchnie przystało, nie zabraknie tu także Musaki– mielonego mięsa przekładanego ziemniakami z dodatkiem warzyw np. pomidorów lub cebuli. Popularnie spotyka się tu białe oraz półtwarde żółte sery. Jednym z często spożywanych jest np. Feta. Najpopularniejszym warzywem jest papryka. Jedzenie jest pyszne, różnorodne i mocno bałkańskie!

Czekamy na Was ze wszystkimi niesamowitymi tajemnicami Macedonii!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

TrendyCamp należy do Rego-Bis